Mahir Ünal Kimdir ?
1966, Kahramanmaraş, Elbistan, Karahüyük Köyü doğumlu.
İlköğrenimini Karahüyük Köyü ilkokulunda,
Orta Okul öğrenimini Elbistan Gazi Mustafa Kemal Ortaokulunda tamamladı.
1984 İstanbul Bahçelievler Kocasinan Lisesi,
1991 Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.
1992 de öğretmenlik görevine başladı,
1997 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı.
2003 yılında AK Parti Siyaset Akademisinde dersler verdi.
2004 Yerel Seçimlerde AK Parti seçim kampanyası strateji ekibinde görev aldı.
2005 yılında İTO’ da müşavir olarak görev yaptı.
2007 Genel seçimlerinde AK Parti seçim kampanyasının hazırlanmasında görev aldı ve sunumunu yaptı.
2007-2009 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
2009 Yerel Seçim Kampanyasında görev aldı.
Irak, Malezya, Kıbrıs, Lübnan gibi birçok ülkede seçim kampanyalarında satrateji ekibinde görev aldı.
Kent çalışmaları, yerel yönetimler ve siyasal iletişim konularında danışmanlık hizmetleri vermenin yanı sıra, Özel bir üniversitede Davranış Bilimleri Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. Bir vakıf üniversitesinde MBA’ da Örgütsel davranış dersleri verdi.
2009 AK Parti Büyük Kongrede MKYK üyeliğine seçildi ve AR&GE Başkan yardımcılığı görevine getirildi.AK Parti Siyaset Akademisi Koordinatörlüğünü üstlendi.
2010 Halkoylamasında AK Parti seçim kampanyasında aktif görev aldı.
2011 Seçim Beyannamesini hazırlayan ekipte yer aldı ve seçim kampanyasının hazırlığında ve sunumunda görev aldı.
Arapça ve ingilizce biliyor.
İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Ana Bilim Dalında Doktora çalışması devam ediyor.Ali Hafızoğlu
Mehmet Ünal (dedem)


Elbistan'ın Kızılcaoba Mahallesi nüfusuna kayıtlı, Alihafız ve Zeynep Hanım evliliğinden 1878'de dünyaya geldi. İlk eğitimini Elbistan'da aldı. Halep ve Şam'da 14 yıl hukuk başta olmak üzere ilim tahsili yaptı. Kahire ve Şam'da çeşitli medreselerde (üniversitelerde) müderrislik ( hocalık ) ve mustantık ( hakimlik) yaptı. Cumhuriyet öncesi Maraş'da mustandıklık (hakimlik) görevini sürdürdü. Ailesine ait Kuşkayası köyündeki arazilerini 93 harbi muhacirlerine bağışladı.
K. Maraş'ın Fransızlar tarafından işgal edilmesi üzerine direniş hareketleri başlayınca çevre köylerden 138 kişilik bir çete kurarak K.Maraş savunmasına katıldı. Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte 3 dönem meclis'i umumi azalığı (İl Genel Meclis üyeliği) yaptı. Alihafızoğlu Mehmet Ünal alimliğin yanı sıra Elbistan bölgesinde "sırtı yere gelmeyen pehlivan" olarak da ün salmıştır. 1941 yılında 63 yaşında hakkın rahmetine kavuşmuştur. Ruhu şad olsun.

Alihafızoğlu
Mehmet Reşat Ünal


Alihafızoğlu Mehmet Ünal ve Emine Hanımdan 1914 yılında Elbistan'da dünyaya geldi.
İlk öğretimini Elbistan'da ve orta oğretimini Gaziantep'te tamamladı. Fitnat Hanımla evliliğinden yedi çocuğu oldu. Demokrat Parti saflarında siyaset yaptı. İl genel meclisi üyeliğine seçilerek, Elbistan ve çevresine hizmet etme imkanı buldu. 1960 ihtilalinde bir dönem tutuklu kaldı. Cunta dönemi sonrası Adalet Partisi'nde siyaset yapmaya devam etti. Elbistan köy yoları yapımında, tapu kadastro çalışmalarında Karahöyük Köyü arkeolojik kazılarının gerçekleşmesinde büyük katkıları oldu. 1999 yılında hakkın rahmetine kavuştu. Ruhu şad olsun.