Yerel Gündem

Sen, Ben Yok! Türkiye Var

Sen, Ben Yok Türkiye Var

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CHP ve MHP’yi iktidar olmak gibi bir amaçlarının olmadığı gerekçesiyle eleştirerek, “Bunların derdi iktidar olmak, ülkeyi yönetmek değil. Bunlar, milletin seçtiğini aşağı indirmekle görevliler” diye konuştu.
Mahir Ünal, 1 Kasım seçimlerinde 1 oyun her şeyi değiştireceğine işaret ederek, “Mesele AK Parti meselesi değil; Türkiye meselesi. Sen-ben yok Türkiye var diyeceğiz. İlk günkü aşkla durmak yok yola devam diyeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, partisinin Ekinözü İlçe Teşkilatı ve Ekinözü Belediyesi’nin düzenlediği toplantıda vatandaşlarla bir araya geldi. Orta İçme Mevki’inde gerçekleştirilen yemekli organizede vatandaşlara hitap eden Mahir Ünal, 1 Kasım seçimlerinin önemine vurgu yaptı. 1 oy değerlidir diyen Mahir Ünal, vatandaşlardan sandığa gitmelerini istedi.

Programın açılış ve hoş geldin konuşmasını yapan AK Parti Ekinözü İlçe Başkanı Bünyamin Şakalar’ın ardından mikrofona davet edilen Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, ilçeye kazandırılacak projeler ve yatırımları anlattı. Başkan Çeleğen, “Kahramanmaraş’ımızın bütün işlerini Ankara’da takip eden medarı iftiharımız, gururumuz Grup Başkanvekilimiz Mahir Ünal Bey var. Biz de gurur ve kibir yoktur. Bana Rabbim Ekinözü Belediyesi’nin maaşımdan hariç hizmet süremde bir kuruşu nasip olmayacak. Bundan emin olabilir. Ekinözü’müz, Kahramanmaraş’ımız ve ülkemiz için çok önemli bir seçime yaklaşıyoruz. Ekinözü’ne bir taş bile dikilmemişti. İnşallah biz Grup Başkanvekilimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte birçok hizmete imza atacağız. MHP’li kardeşlerimizden, CHP’li kardeşlerimizden de bu dönem için oy istiyoruz. 1 Kasım’da Ekinözü’nde çok güzel bir oy çıkaracağız inşallah” dedi.

Programın son konuşmasını yapan isim ise AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal oldu.
Mahir Ünal, konuşmasının büyük bir bölümünde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’yi eleştirdi.

Milletin CHP’yi tek başına iktidara getirmeyeceğini savunan Mahir Ünal, “Kıtlık günlerini, kuyrukları unutmaz. Pirinç, çay, tüp, mazot bulunmadığı günleri bu millet unutmaz. O yüzden de bunları iktidar yapmaz” görüşlerini aktardı.
Mahir Ünal, MHP’nin de tek başına iktidar olmak gibi bir hedefi olmadığını savunarak, “MHP’nin Türkiye’yi yönetebilecek bir siyaseti, aklı, tecrübesi var mı? Zaten iktidar olmak istemiyorlar” değerlendirmesini yaptı.

CHP ve MHP’nin millete hizmet etmediklerini anlatmak için, ‘tarlada izleri olmadı ki harmanda yüzleri olsun’ cümlelerini kullanan Mahir Ünal, “Hamdolsun 13 yıldan beri AK Parti, 80 yıldan beri yapılamayanları gerçekleştirerek yoluna devam ediyor. Ama 7 Haziran’da bir şey gördük. 7 Haziran’da en ufak bir belirsizliğin ve istikrarsızlığın aşımızı, ekmeğimizi, istikrarımızı nasıl bir zaafa uğratacağını gördük. Bu milletin belirsizliğe tahammülü yok. Bu milletin ekmeğinin, aşının küçülmesine ve azalmasına tahammülü olamaz. Özellikle son 4 yıldan beri ve ondan sonra Kahramanmaraş, büyükşehir olduktan sonra bir tarafta Büyükşehir Belediye Başkanımız, bir tarafta milletvekillerimiz, bir tarafta ilçe belediye başkanlarımız büyük bir çaba içerisinde adeta saat gibi çalışıyoruz. Eksikler tabii ki var. Bu eksiklikleri beraberce tamamlayacağız. Ekinözü’müzün şuana kadar hızla gerçekleştirdiğimiz hükümet konağından, emniyet binasına, hastanesinden çim sahasına, yakında da gençlik merkezi başta olmak üzere bütün ihtiyaçlarını karşılayacağız. Ekinözü’müzün gençleri, çocuklarının eğitim ihtiyacı bizim için birinci öncelik. İnşallah burada bir meslek yüksekokulu açılması konusunda çalışmalarımız sürüyor.

Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz denir. Önce tarlada iziniz olacak ki harmanda yüzünüz olsun. Bize diyorlar ki, ‘siz bu yaptıklarınızı anlatıyorsunuz da, bunları zaten devletin parasıyla yapıyorsunuz.’ Peki, bizden önce bu devletin parası yok muydu? Bizden önce bu devletin parası nereye gidiyordu? Biz 13 yılda 80 yılda yapılamayanları yaptıysak 80 yıl boyunca yapılmayanların parası nereye gitti? Bugün konuşanlar CHP ve MHP. Dün bunlar iktidar olduğunda hiç harmanda izi oldu mu? Bunlar hiç taş üstüne taş koydu mu? Bunların hiç dikili ağacı oldu mu? Olmadı. Bunlar, milletten sandıkta emaneti aldılar; Ankara’ya gittiklerinde vesayeti kabul ettiler Milletin iradesi üzerinde vesayet olmaz dedik 13 yılda biz vesayeti tasfiye ettik. Millete ait olanı millet kullanmalıdır dedik” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin koalisyon dönemlerinde gelişmediğini ifade eden Mahir Ünal, şöyle devam etti:
“7 Haziran’da bir şey gördük. Bunu hep birlikte yaşadık. Siyaset güçlü olmazsa hizmetin de millete gelmediğini gördük. Milletin gücünü sandıkta dağıttıkları zaman, milletin gücü tek başına iktidar olmaya yetmediği zaman eski Türkiye’ye geri dönüyoruz. 1960’la 2002 arasında bu ülkede 36 tane hükümet değişti. Bir gün bir sanayi kuruluşu ilan verir hükümet yıkılır, bir gün asker muhtıra verir hükümet yıkılır, olmadı darbe yaparlar, olmadı 5’li çete toplanırlar adeta hükümete muhtıra verir ve hükümeti yıkarlar. Milletin sandıkta tecelli eden iradesini hükümetleri, alaşağı etmek bu kadar olduğu zaman Türkiye’yi milletin seçtikleri yönetmez.

 Koalisyon, hep bunların işine geldi şimdiye kadar. Koalisyon dönemlerinde Türkiye hiç gelişti mi? Hiç büyüdü mü? Türkiye ne zaman gelişti? Adnan Menderes zamanında, Turgut Özal zamanında gelişti. İkisi de tek parti iktidarıydı. Türkiye ne zaman kaybetti? Koalisyon zamanlarında kaybetti. Sen-ben kavgası ile kaybetti. Ve Türkiye, AK Parti zamanında gelişti. Çünkü tek parti iktidarıydı.

Şimdi bunlar diyorlar ki tek parti iktidarı olmaz. Niye olmaz? Koalisyon kuralım. Tek parti iktidarı kötüdür, koalisyon iyidir demeye başladılar. Bu nasıl bir siyasi parti ki; iktidar olma hedefi yok. MHP’nin iktidar olma hedefi yok. Şimdi sen neden iktidar olmak istemiyorsun? Niye ben muhalefette kalmak istiyorsun. Bu millet sana bu oyu muhalefette kal diye mi verdi? CHP’nin de iktidar olmak gibi bir niyeti yok. Koalisyon ortağı olmak istiyor. MHP’yle koalisyon yapacağız demiş. Bir gün tek başına iktidar olma hedefi koyun kendinize. Bu milletin kendilerini iktidar etmeyeceğini bildikleri için iktidar hedefi koyamıyorlar. Çünkü geçmişte bu millete yaptıklarını bu millet tarafından unutulmadığını biliyorlar. CHP’li yılları bu millet unutmaz. Kıtlık günlerini, kuyrukları unutmaz. Pirinç, çay, tüp, mazot bulunmadığı günleri bu millet unutmaz. Hastane kuyruklarında süründüğü, ilaç bulamadığı günleri unutmaz. Okullarda çocukların tebeşir bulamadığı, öğretmenlerin tebeşir parası bulamadığı günleri unutmaz ve bunları iktidar yapmaz. Bu yüzden bunlar, milletin iktidar yaptığını iktidar indirmeyi kendisine görev edinmişler.”

Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a diktatör denmesini eleştiren AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Sandıktan çıkan diktatör olur mu?’ sorusunu sorarak, “Adnan Menderes’i alaşağı ettiler. Sonra Turgut Özal’la uğraştılar. Adnan Menderes’e ve Özal’a diktatör dediler. Şimdi de bu milletin yüzde 52’sinin seçtiği Tayyip Erdoğan’a diktatör diyorlar. Sandıktan çıkan diktatör olur mu? Sandıkla gelen, sandıkla gelen diktatör olmaz. Bunlar, darbecilere diktatör demediler, milletin seçtiğine diktatör diyorlar. Bunların derdi iktidar olmak, ülkeyi yönetmek değil. Bunlar, milletin seçtiğini aşağı indirmekle görevliler. Türkiye’nin siyasetini parçalamakla görevliler. Bugüne kadar bundan başka hiçbir şey yapmadılar. Pek, bunu niye yapıyorlar? Millet, sandıktan tek başına iktidar çıkardığı zaman iktidar millete hizmet ediyor. Bunların ağababalarına hizmet etmiyor. Bunların pijamayla başbakanlara hizmet etmiyor. Sıcak parayla operasyon yapanlara hizmet etmiyor. Sandığın sahibine, millete hizmet ediyor. O zaman da işlerine gelmiyor.

O yüzden 1 Kasım’da oyumuza sahip çıkacağız. Oyuna izin vermeyeceğiz. Oyun kurmalarına izin vermeyeceğiz. Türkiye’nin istikrarsızlığa düşmesine izin vermeyeceğiz. Türkiye, iki gün sonrasını göremiyordu. Paramızdan 6 sıfır attık ve ekonomiyi rayına oturttuk. Bunlar ekonomiyi durdurun diyorlar. Ekonomi çökünce olan garip millete olacak. Bunların milleti düşünmek gibi bir derdi yok ki. Bunlar Ekinözü’nü, Alişar’ı bilmezler. Orada yaşayanların derdini bilmezler. Bizim umurumuzda, biz milletin derdiyle dertlenmişiz. Çünkü biz, bu milletin evladıyız. Her birimiz bu milletin temel değerlerini kendisine değer edinmiş kimseleriz” dedi.

CHP ve MHP’nin sorun çözemeyeceğini savunan Mahir Ünal, konuşmasını; “1 oy her şeyi değiştirir. Sandığa gideceğiz. Mesele; AK Parti meselesi değil. Mesele, memleket meselesi, mesele Türkiye meselesi. Mesele,çocuklarınızın nasıl bir ülkede yaşayacağı meselesi. Seçim ne demek? Seçim, önümüzdeki 4 yıl nasıl bir ülkede yaşamak istediğimizi seçeceğiz. Nasıl bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz. Önümüzdeki seçeneklere bakalım. 1 seçenek CHP. CHP, önümüzdeki 4 yıl Türkiye’yi yönetebilecek, yaşanılabilir ülke kılacak güce ve deneyime, akla sahip mi? İkinci seçenek MHP. MHP’nin Türkiye’yi yönetebilecek bir siyaseti, aklı, tecrübesi var mı? Zaten iktidar olmak istemiyorlar. Geriye bir AK Parti kalıyor. Biz, 2023 hedeflerimizi koyduk. Kahramanmaraş’ın, Ekinözü’nün 2023 hedeflerini koyduk. 2019’da, 2023’te Ekinözü’nde neler yapılacağını biliyoruz. Geleceğimiz için bunları gerçekleştirelim. Sorunlar, sıkıntılar, dertler çözülür ama bunları çözecek birileri varsa çözülür. MHP, sorun çözmez, CHP sorun çözmez. Çözmedi şimdiye kadar çünkü. Sorunları çözecek olan tek parti AK Parti’dir. Sen-ben yok Türkiye var diyeceğiz. İlk günkü aşkla durmak yok yola devam diyeceğiz inşallah” ifadeleri ile tamamladı.
Mahir Ünal, konuşmasının ardından partilerinden istifa ederek AK Parti’ye katılan 2 belediye meclis üyesine rozet taktı.