Genel Gündem

Darbeler Dönemi Sonsuza Kadar Kapanmıştır

- AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal: “Daha önce bunlar sivil toplum örgütü görünümündeydi. Bunlar hoşgörü, diyalog adı altında insanların dini inançlarını istismar ederek bir kanaat önderliği görüntüsü ile bu milletin inancını ve iyi niyetini istismar etti.”
- Mahir Ünal: “Milettimiz canını teslim etti ama özgürlüğünü ve iradesini teslim etmedi.”

Türkiye’de darbeler döneminin sonsuza kadar kapandığını belirten AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, FETÖ’cü terör örgütünün önceleri sivil toplum örgütü görünümünde, hoşgörü ve diyalog adı altında insanların dini inançlarını, iyi niyetlerini istismar ettiğini ancak 17-25 Aralık süreci ile bunların kendilerini iyice deşifre ettiklerini ifade etti.     

Mahir Ünal, FETÖ’cü darbe kalkışmasının ardından başlayan demokrasi nöbetlerine Kahramanmaraş Merkez başta olmak üzere Elbistan, Afşin, Göksun ilçeleri ile Elazığ ve Malatya’da devam etti. 

Bu yapının adeta cinnet getirmiş gibi kendi meclisini bombalayacağını, kendi insanına silah çekeceğini kimsenin tahmin edemediğini ve bunun dünyada bir örneğinin bulunmadığını belirten Ünal, parti binasında yaptığı konuşmada, “Milletimiz canını teslim etti ama özgürlüğünü ve iradesini teslim etmedi.” dedi. 
    
Türkiye’de Darbeler Dönemi Sonsuza Kadar Kapamıştır

“Milettimiz canını teslim etti ama özgürlüğünü ve iradesini teslim etmedi. Bu ülkede artık sonsuza kadar darbelerin dönemi kapanmıştır. 15 Temmuz'da FETÖ/PDY mensupları tarafından gerçekleştirilen darbe girişimine karşı millet büyük bir irade gösterdi. 15 Temmuz darbe girişimi bize bir şey gösterdi. 

Devlet artık milleti ile barışmış, millet bu sayfayı sonsuza kadar kapatmıştır, devleti ile kucaklaşmıştır. Hamdolsun millet liderini bulmuştur. Her ilde Cumhurbaşkanı’mızın çağrısı ile birlikte yüzbinler sokağa döküldü ve Türkiye'de milyonlar sokağa döküldü. Sokağa dökülmek ile kalmadı dünya tarihinde bunun bir örneği yok. Çağdaş toplum sistemlerine, sivil toplum devlet ilişkilerine baktığınız zaman 15 Temmuz akşamı Türk milletinin o gece yaptığının hiçbir örneği yok. 

Tanklara, helikopter kurşunlarına, silahlara adeta göğsünü siper etti bu millet. Karar verme hakkını, özgürlüğünü ve iradesini teslim etmedi. Canını teslim etti, özgürlüğünü ve iradesini teslim etmedi.”

Bu Yapı Önceleri Sivil Toplum Örgütü Görünümündeydi

“Maalesef devletin içerisinde yapılanmış, çöreklenmiş ve uzunca bir süreden beri de mücadele edilen başlangıçta bir sivil toplum örgütü görünümünde olan bu yapı 2012 yılında kendisini açık etti. 

Daha önce bunlar sivil toplum örgütü görünümündeydi. Bunlar hoşgörü, diyalog adı altında insanların dini inançlarını istismar ederek bir kanaat önderliği görüntüsü ile bu milletin inancını ve iyi niyetini istismar etti. 2012 yılında bunlar kendilerini deşifre ettiler. 2013 yılında 17-25 Aralık darbesi ile tamamen ortaya çıktılar. 

O günden itibaren “Bunlar legal görünümlü illegal terör örgütüdür" dedi Cumhurbaşkanı’mız. Ama hiç kimse bunların bu şekilde adeta cinnet getirmiş gibi kendi meclisini bombalayacağını, kendi insanına silah çekeceğini tahmin edemezdi. Dünyada da zaten bunun örneği yok.”